AUSTRIAPOL WEB-FOTOREPORTAGEN Nr. 1 - 6
Copyright 2000 - 2004 Austriapol. Alle Rechte vorbehalten.

" KSIĘŻYCOWA NOC JEST MOJĄ POEZJĄ"
29 września 2000 w Eat-it, Karlsplatz 2,1010 Wien odbył się koncert krakowskich artystów pt." Księżycowa noc jest moją poezją", zorganizowany staraniem Wiedeńsko-Krakowskiego Towarzystwa Kulturalnego w Wiedniu. Mamy nadzieję, że artyści krakowscy odwiedzą jeszcze Wiedeń, gdyż występy ich warto było zobaczyć!
Piotr Kuba Kubowicz - artysta legendarnej "Piwnicy pod Baranami" interpretował śpiewaną poezję.
Akompaniował znany pianista jazzowy Andrzej Nowak.
Jazzowa wokalistka: Renata Świerczyńska.
Krakowscy artyści razem z organizatorami imprezy.

"POLSKIMI ŚLADAMI" W WIEDNIU...
Jak co roku w ramach " Dni Polskich" w Wiedniu w dniu 23 września 2000 odbył się ciekawy spacer, który prowadziła Mag. Magdalena Kiss-Orski, licencjonowana, znana przewodniczka po Wiedniu i Austrii. Trasa spaceru pokazała nam liczne "polskie ślady" w Wiedniu.

WYSOKIE ODZNACZENIE
DLA HONOROWEGO PREZESA FORUM POLONII W AUSTRII - INŻ. SŁAWOMIRA TOMASZEWSKIEGO
Dnia 22 września 2000 były Prezes Forum Polonii w Austrii, a obecnie honorowy Prezes tej organizacji - inż. Sławomir Tomaszewski za zasługi w pracy na rzecz integracji Polaków w Austrii, oraz szerokiej działalności społecznej na rzecz Kościoła Polskiego na Kahlenbergu i wielu innych pożytecznych akcji, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.

POLSKI MARATON W WIEDNIU
Uczestnicy biegu maratońskiego Andrzej Zychowicz i Jarosław Soroko udzielają wywiadu dziennikarce TV Polsat.
Foto: Ryszard Kowalewski
W dniu 17 września 2000 r. odbyła się "Niedziela Sportowa", zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Sportowe w Austrii, oraz Komitet Rodzicielski Szkoły Polskiej przy Ambasadzie R.P. w Wiedniu. Patronem medialnym była Telewizja Polsat S.A. W ramach imprezy oglądaliśmy również zakończenie biegu maratońskiego, którego trasa biegła z Warszawy (Częstochowa, Katowice, Cieszyn, Drasenhofen) do Wiednia! Maratończykom serdecznie gratulujemy, a sponsorom biegu - gdyńskiej firmie "QUEST" ogromnie dziękujemy za okazaną pomoc!

KAHLENBERG 2000
Dnia 10 września 2000 w 317 rocznicę "odsieczy wiedeńskiej", na Kahlenbergu odbyły się uroczystości w ramach IX Dni Polskich. Oraganzatorami imprezy byli: Kosciół na Kahlenbergu,Towarzystwo do spraw odbudowy Kościoła na Kahlenberegu i Wiener - Krakauer Kultur - Gesellschaft . A oto reportaż tej imprezy.

"SIĘ KOCHAMY" - SPEKTAKL TEATRALNY
Stowarzyszenie "POLONEZ" w dniu 17 czerwca 2000 w sali teatralnej Studio Moliere, zorganizowało interesujący spektakl teatralny "Się Kochamy" wg. Murraya Schisgala, w reżyserii Ewy Mirowskiej. Scenografia - Krystyna Kamler, muzyka - Zbigniew Zamachowski. Aktorzy: Joanna Trzepiecińska, Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski. Licznie zgromadzona publiczność długo oklaskiwała wykonawców.
Copyright 2000 - 2004 Austriapol. Alle Rechte vorbehalten.